غذا فرآور پنگوئن

درباره پلیمر فرآور

شرکت غذافراور پنگوئن در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه تولید و چاپ ظروف بسته بندی لبنیات، بستنی، آبمیوه و سایر ظروف فودگرید ( FOOD GRADE ) بسته بندی صنایع غذایی با اخذ مجوزهای لازم و دریافت پروانه بهره برداری و پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان آغاز نمود. تلاش بی وقفه مدیران، پرسنل آموزش دیده و ماشین آلات به روز و پیشرفته از عوامل اصلی موفقیت این شرکت تا به امروز بوده اند. این گروه صنعتی ضمن تامین نیاز کارخانجات لبنی و تولید بستنی، نیاز های بسته بندی سایر صنایع غذایی کشور را نیز تامین می کند. قالب های متنوع، مدرن و کارامد از دیگر نقاط قوت این سازمان به حساب می آیند. امروزه با توجه به دنیای رقابت تجاری، علاوه بر کیفیت کالاها، ظاهر و بسته بندی هریک از محصولات، از اهمیت غیر قابل انکاری برخوردار است. درنتیجه گروه های تولیدی تلاش می کنند، علاوه بر تولید محصول باکیفیت، بسته بندی جذاب و خلاقانه ای برای محصول خود طراحی کنند. در همین راستا شرکت غذافراور به کمک تجربه، ماشین آلات مدرن، قالب های متنوع و چاپ درخشان و باکیفیت خود به گروه های تولیدی کمک می کند بسته بندی های شکیل، جذاب و خلاقانه ای برای محصولات خود داشته باشند. به لطف کیفیت و تکنولوژی مدرن ماشین آلات و قالب ها، کیفیت تولید و چاپ محصولات این شرکت در کشور کم نظیر بوده و با نمونه های اروپایی قابل مقایسه و رقابت هستند.

ظروف و لیوان های ترموفرمینگ PS ، PP و PET، ظروف تزریقی، نی نوشیدنی، لید پت، ورق های PS , PP، پریفورم های پت، درب بطری آب بند و گاز بند، پالت، سطل زباله و … بخشی از تولیدات این شرکت هستند. همچنین چاپ کلیشه و چاپ IML در این شرکت انجام می گیرند.

untitled-3

مختصات جغرافیایی شرکت

شرکت غذافراور در سال 1391، فعالیت خود را در زمینی به مساحت 5000 متر مربع در شهرک صنعتی مامونیه آغاز نمود و با پیشرفت و رشد روزافزون تولیدات کارخانه و همچنین نیاز بازار، در سال 1397 طرح توسعه خود را بعنوان ابر پروژه تولید ملزومات بسته بندی و چاپ در زمین جدیدی به مساحت بالغ بر 60،000 متر مربع و 14 سالن تولید بزرگ و مجهز به بروزترین ماشین آلات دنیا، در شهرک صنعتی مامونیه آغاز نمود. بصورت همزمان، پروسه های طراحی و ساخت کارخانه و سفارش ماشین آلات این ابرپروژه آغاز شدند و در سال 1398، این پروژه عظیم به بهره برداری رسید. به جرات می توان ادعا کرد که تعداد ماشین آلات، ظرفیت تولید، تنوع محصولات و عظمت این پروژه، در منطقه خاورمیانه بی نظیر است.

معرفی واحد های کاری شرکت

این گروه، مسئولیت خرید، تهیه و تامین مواد اولیه شرکت را بر عهده دارد. ساخت ورق های PS , PP  ، یکی از خروجی های فعالیت این واحد مهم و تاثیرگذار است. همچنین تهیه رنگ های افزودنی خوراکی، مستربچ و سایر مواد اولیه مورد نیاز کارخانه و انطباق کیفیت آن ها با استانداردهای تعریف شده شرکت، از وظایف این واحد می باشد.

همچنین سفارش و تامین لیبل های چاپ IML  و رنگ های چاپ کلیشه از وظایف این واحد می باشد.

از آنجا که کیفیت و کمیت قالب های کارخانه، در کیفیت و کمیت محصولات تولیدی تاثیر مستقیم دارند، اهمیت و حساسیت این واحد آشکار می گردد. تامین، ساخت و سفارش قالب های جدید، نگهداری قالب های در حال کار و احیانا ترمیم قالب های مستعمل، از وظایف مهم این واحد می باشد.

با توجه به حجم سفارشات و توالی زمانی آن ها، واحد برنامه ریزی تولید وظایف خود را بصورت منظم در کارخانه انجام می دهد. بهینه سازی زمان و استفاده بهینه از ماشین آلات و قالب ها از وظایف اصلی این واحد می باشد. همچنین کمک به مدیریت سفارش و مصرف مواد اولیه نیز از وظایف تعریف شده این واحد می باشد.

|بدلیل رعایت کامل موارد بهداشتی، تولید محصولات شرکت بدون دخالت دست بصورت کاملا مکانیزه و رباتیک است. از این رو، بازرسی مداوم ماشین آلات و بررسی نحوه عملکرد آن ها، امری مهم و بدیهی بحساب می آید. واحد فنی مستقر در شرکت، بطور مداوم عملکرد ماشین آلات را بررسی نموده و در صورت وجود مشکلات، فورا آن را رفع می کنند تا خللی در پروسه تولید ایجاد نگردد.

این واحد بصورت مستمر، نمونه های تولیدی را بررسی کرده و از کیفیت تولید اطمینان حاصل می کند. علاوه بر کیفیت، تمامی محصولات باید منطبق با استانداردهای تعریف شده شرکت باشند و انطباق محصولات با این استانداردها از دیگر وظایف این واحد می باشد. همچنین کنترل بهداشتی فضای کارخانه و رعایت موارد بهداشتی توسط پرسنل از دیگر وظایف این واحد می باشد.

ماشین آلات چاپ کلیشه شرکت غذافراور تماما اتوماتیک بوده و این واحد وظیفه بررسی مستمر عملکرد ماشین آلات و کیفیت چاپ را بر عهده دارد. پس از طی پروسه چاپ، جمع آوری و بسته بندی محصولات چاپ شده، از دیگر وظایف این واحد به شمار می آید.

از آنجا که فرآیند تولید و چاپ ظروف IML  بصورت همزمان صورت می پذیرد، ماشین آلات این واحد از حساسیت بالایی برخوردارند و در نتیجه اکثر واحد های فعال در کارخانه بصورت همزمان در این واحد فعالیت می کنند. واحد تامین مواد اولیه، قالب، فنی، کنترل کیفیت از واحد های فعال در این گروه می باشند.

بسته بندی و جایگذاری محصولات تولیدی شرکت در انبار، سپس هماهنگی خروج و ارسال کالاهای تولید شده، از وظایف این واحد می باشد. به عبارت دیگر، این واحد محصولات تولید شده را از واحد های تولیدی تحویل گرفته، تعداد را بررسی کرده و منطبق با لیست سفارشات و مجوزهای واحد مالی، هماهنگی های خروج و ارسال بار را انجام می دهد.

تمامی موضوعات مالی اعم از خرید مواد اولیه، فروش محصولات، هزینه های جاری، خرید ماشین آلات و … را ثبت و ضبط می کند.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید